Hufiec ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej

Witryna Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej

Ważne Wydarzenie

Wyjazd na tereny poszkodowane w powodzi

Wspólnotą wrocławskich Hufców organizujemy wyjazd na tereny poszkodowane przez powódź w celu pomocy w sprzątaniu, rozdawaniu darów oraz innych zadań wyznaczonych przez koordynatora.

Wyjazd planowany jest od jutrzejszego rana (21.09) do wtorkowego wieczora (24.09).

Na miejscu zapewnione są noclegi w warunkach polowych w szkole.

Przejazd organizowany jest busem dlatego ilość chętnych jest ograniczona.

Wymagania:

• Ukończone 18 lat – warunek konieczny zgodnie z wytycznymi Komendy Chorągwi
  • Sprawność fizyczna i wytrzymałość psychiczna – na pewno spotkacie się z ludzką tragedią oraz ciężkimi obrazami na miejscu
  • Zalecamy również, aby w rejony objęte kataklizmem jechały osoby zaszczepione na: tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby typu A. Zaszczepić będzie można się również na miejscu.

Należy zabrać ze sobą:

• Sprzęt do noclegów w warunkach polowych
  • Odpowiednie obuwie – zalecane kalosze lub wytrzymałe nieprzemakalne buty
  • Odzież do pracy – taką którą można wyrzucić po zakończonej akcji (ze względu na warunki tam panujące)
  • Chustę harcerską
  • Dowód osobisty

Osoby chętne proszone są o zgłaszanie do Komendanta Hufca (maksymalnie dzisiaj do godziny 20:00, SMS na numer 669422222), który podejmie decyzję o kwalifikacji na wyjazd.

Szczegóły wyjazdu zostaną przekazane osobom zakwalifikowanym.

Planujemy kolejne wyjazdy zgodnie z zapotrzebowaniem przekazanym przez koordynatorów z Kłodzka.