Zapraszamy serdecznie wszystkich harcerzy (nie tylko z naszego hufca) do udziału w wyzwaniu fotograficzno-plastycznym organizowanym przez Harcerski Szczep Środowiskowy „Nysa” im. 36 Łużyckiego Pułku Piechoty.
Na czym będzie ono polegać?
Uczestnicy w dniu wyzwania, po rejestracji i pobraniu materiałów w punkcie startowym, otrzymają szczegółowe informacje o wyzwaniu. Ich zadaniem będzie stworzenie pracy plastycznej (np. rysunku, obrazu itp. o formacie A4) lub fotografii (o formacie 15×21 tj. w centymetrach 15,3×21,1 w pikselach 1807×2492) w podanej tematyce w przeciągu 5 godzin.
Do wyzwania zgłaszać się mogą pojedynczy harcerze, harcerki, instruktorzy lub całe patrole jednak prace konkursowe są oceniane indywidualnie. Wyzwanie zostanie zakończone konkursem fotograficzno-plastycznym. Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie koncert w czasie festiwalu Bumerang.
W ramach wpisowego przewidziane dla uczestników są również obiad, materiały do użycia w pracach, nagrody dla 3 pierwszych miejsc (w dwóch kategoriach: plastyczna i fotograficzna) oraz pamiątka z wydarzenia.
Organizatorzy nie zapewniają sprzętu fotograficznego ani do obróbki zdjęć (startujący w kategorii „fotografia” muszą posiadać swój aparat i laptop oraz możliwość przesłania gotowej pracy do organizatorów).
Wstępne zgłoszenia przyjmujemy do 31.01.2023 na maila daria.karas@zhp.net.pl (prosimy o podanie liczby osób oraz kontaktu do opiekuna – jeśli uczestnik jest niepełnoletni) po uzyskaniu liczby chętnych prześlemy dokładne informacje.