30 października harcerze naszego hufca wzięli udział w projekcie „Ocalamy”. Harcerze wraz z przedstawicielami Komendy Głównej Policji zapalili symboliczne znicze oraz uczcili pamięć bohaterów minutą ciszy.
Projekt ma na celu odnalezienie oraz oznakowanie specjalnym znakiem graficznym grobów osób czynnie zaangażowanych w walkę o niepodległość i jej utrzymanie na przełomie pierwszej i drugiej dekady ubiegłego wieku. Intencją jest również zabezpieczenie grobów przed ewentualną likwidacją przy współpracy z cmentarzami komunalnymi i parafialnymi.
Projekt w założeniu ma wzmocnić więzi międzypokoleniowe i ugruntować poczucie tożsamości mieszkańców tworzących polskie dziedzictwo regionu. Jego istotnym zadaniem jest również przywrócenie w świadomości lokalnej zapomnianych bohaterów oraz rozbudzenie zainteresowania historią Polski.
Projekt realizowany jest przez Wojewodę Dolnośląskiego przy współpracy z Biurem Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej.

pwd. Ewelina Piskorska HR
Członek Komendy Hufca ds. wsparcia

   

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here