zaloba

Z żalem zawiadamiamy, że w wieku 65 lat odszedł na wieczną wartę druh  harcmistrz ANDRZEJ LUBRYKA, wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Stopień harcmistrza otrzymał w 1975r. Druh Andrzej z harcerstwem związał całe swoje życie. Służbę instruktorską rozpoczął w 1970r. w Hufcu ZHP Wrocław-Krzyki, w którym od 1970 prowadził drużynę zuchową. W latach 1978- 1988, był jednocześnie komendantem szczepu harcerskiego oraz wchodził w skład namiestnictwa zuchowego Hufca. Po rozwiązaniu hufca Wrocław-Krzyki był instruktorem Hufca ZHP Wrocław-Stare Miasto a następnie Hufca ZHP Wrocław, w których nieprzerwanie prowadził dwie gromady zuchowe przy Wrocławskim Szczepie Harcerskim „Korzenie” im. Władka Zarembowicza. Druh hm ANRZEJ LUBRYKA w działalności harcerskiej najwięcej uwagi poświęcał pionowi zuchowemu. Działalność drużyn i gromad zuchowych była jego wielką pasją. W 1984r został oznaczony krzyżem „Za zasługi dla ZHP”.

Druh Andrzej był człowiekiem bardzo uczynnym, prawowitym, na którego pomoc i życzliwość zawsze mogliśmy liczyć. W naszej pamięci  pozostanie na zawsze osobą  wrażliwą, koleżeńską, uczciwą i odpowiedzialną, z ogromną pogodą ducha.

Druhu Andrzeju, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Czuwaj!

Pogrzeb odbędzie dnia 6 grudnia 2016r o godzinie 11.00 na Cmentarzu przy ul. Smętnej na Sępolnie.