Wielkimi krokami zbliża się coroczne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które dotrze do Wrocławia już 11 grudnia. Zanim jednak to nastąpi chcielibyśmy zaprosić wszystkich harcerzy starszych i wędrowników do udziału w grze w sobotę 10.12, w trakcie której będą mieli okazję poznać historię i tradycję Światła, a przy okazji zwiedzić zakamarki Wrocławia i wykorzystać swoje umiejętności techniczne. Gra zakończy się wspólnym kominkiem i nocowaniem w siedzibie Hufca.
Następnego dnia, 11.12, zapraszamy już wszystkich, starszych i młodszych, zuchy, harcerzy, starszyznę i seniorów, do udziału w warsztatach kreatywności, związanych w przeróżny sposób ze światłem i ogniem. Po warsztatach i przerwie obiadowej nastąpi uroczyste przekazanie Światła w Bazylice Mniejszej p.w. św. Elżbiety.
Zwieńczeniem akcji będzie Wigilia Instruktorska, w piątek 16.12, w trakcie której Światło zostanie przekazane rodzinom Polonii Wrocławskiej.
Wszystkie szczegóły oraz zapisy na poszczególne wydarzenia zostaną przekazane 1 grudnia.

Poza hufcowymi atrakcjami w naszym mieście odbywać się będzie chorągwiany spacer po Wrocławiu, pokazujący jego otwartość i wielokulturowość (w nawiązaniu do hasła tegorocznego BŚP: odważnie twórzmy pokój).

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy!
Czuwaj!
Pwd. Katarzyna Boćkowska