W dniu 8 października odbył się hufcowy start Kampanii Bohater .
O godzinie 9.00 gromady zuchowe i drużyny harcerskie zebrały się w kościele na ul.Wittyga, aby wysłuchać historii organizacji Olimp i poznać historię Polonii Wrocławskiej.

Na początku zuchy i harcerze poznali prawdziwego bohatera, chodzącą lekcje historii, druha Jerzego, osobę która była harcerzem w powojennym Wrocławiu w latach ’40 . Druh opowiedział zuchom o tym jak wyglądała wojna , co przeżył w latach 40 . Podkreślił że Olimp to nie tylko góra w Grecji ale nazwa polskiej organizacji z czasów wojennego Wrocławia . Po gawędzie druha Jerzego , uczestnicy udali się do sali w której znajdowały się pamiątki z okresu wojny, w tym pamiątki po pierwszych drużynach harcerskich we Wrocławiu .
Tam dzieci oprowadzała pani kustosz oraz były komendant hufca hm Krzysztof Kołodziejczyk .

Następnie nadszedł czas na grę.
Każdy z zuchów i harcerzy został szpiegiem. Poznaliśmy szyfry i sposoby komunikacji , ułożyliśmy z rozsypanki zdjęcia budynków sprzed lat . Wykonaliśmy przepiękne rysunki , które prawdopodobnie zostaną wykorzystane do tworzenia okolicznościowych kartek pocztowych. Harcerze podczas swoich zajęć wykonali okolicznościowe buttony.
Ostatnim etapem rajdu było przedostanie się do Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho” gdzie odbył się okolicznościowy apel, oraz ognisko z kiełbaskami.

fot. phm. Maciej Gralak, dh. Kamil Waśniewski

dsc_6409dsc_6399dsc_6396dsc_6392 dsc_6391dsc_6390 dsc_6387 dsc_6374 dsc_6370 dsc_6366dsc_6345 dsc_6350 dsc_6355 dsc_6358 dsc_6363