Naszym celem jest zdobycie dla Hufca zaszczytnego imienia Polonii Wrocławskiej. Wybierając „Polonię Wrocławską” na bohatera hufca, kierowaliśmy się szeroką gamą możliwości jakie daje nam praca z „lokalnym bohaterem”. Pragniemy by członkowie hufca nie tylko zgłębili swoją wiedzę z zakresu historii naszego miasta, ale i stali się kontynuatorem tych działań. Harcerstwo polskiej jest jedyną, obok kościoła katolickiego, wciąż istniejącą i prężenie rozwijającą się instytucją polską we Wrocławiu z przedwojennym rodowodem.

Pragniemy, aby wszystkie środowiska hufca zaangażowały się w zdobywanie tego zaszczytnego miana. Zadania są dopasowane do wiedzy i umiejętności każdego pionu. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym celem jest kształtowanie wspólnej tożsamości i zgłębianie wiedzy o naszej małej ojczyźnie. Kampania Bohater to ogromna szansa dla Hufca Wrocław na stworzenie lepszej wspólnoty instruktorskiej i zacieśnienie współpracy między środowiskami. Głęboko wierzymy, że wykorzystamy ją należycie, a wspólna praca przez najbliższy rok harcerski zaowocuje na przyszłość.

Realizacja przedsięwzięcia programowego – kampania bohater, jest bezpośrednim wynikiem przyjęcia Uchwały Programowej, pod czas Zjazdu Hufca w październiku 2015. Praca z bohaterem stanowi wspaniały instrument metodyczny, wzbogacający śródroczną pracę drużyn oraz jest szansą na pozyskanie nowych sojuszników i przyjaciół w obrębie miasta.

Kampania-Bohater-zadania