zalobaZ żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 sierpnia br. odszedł na wieczną wartę dh hm Nazim Rudkowski, najstarszy członek Kręgu Seniorów i Starszyzny „Rodło”, wieloletni instruktor ZHP. Pogrzeb odbędzie się dnia 24 sierpnia br. o godz.13.20 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Druh Nazim Rudkowski urodził się 19.01.1929 r. w Łucku. Z zawodu prawnik, prokurator. Z harcerstwem związał się na całe życie wstępując do ZHP w 1939r. Po wojnie kontynuował działalność w ZHP prowadząc drużynę zuchową. Służbę instruktorską pełnił do rozwiązania ZHP. Po 1956 r. uczestniczył w powołaniu Hufca ZHP Wrocław-Południe /potem Wrocław-Krzyki/w którym współtworzył ruch zuchowy i gdzie pełnił m.in. funkcje namiestnika zuchowego i zastępcy Komendanta Hufca d/s programowych. Organizator i komendant wielu kolonii zuchowych i obozów harcerskich. W latach 1969-75 dh Nazim Rudkowski był członkiem Rady i Prezydium Chorągwi Dolnośląskiej oraz Chorągwianej Komisji Instruktorskiej. Po przeniesieniu służbowym do Legnicy pełnił odpowiedzialne funkcje w Chorągwi Legnickiej, m.in. w latach 1975-85 był członkiem Rady i Chorągwi Legnickiej, do 1990r przewodniczącym Kręgu Instruktorskiego. Druh Nazim Rudkowski w działalności harcerskiej najwięcej uwagi poświęcał pionowi zuchowemu. Działalność drużyn zuchowych była jego wielką pasją. Bardzo zaangażowany w przygotowanie spotkania środowiska wszystkich wrocławskich hufców w dniu 22 maja 2010 r. z okazji 100-lecia harcerstwa. Druh Nazim Rudkowski był odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP, odznaką Zasłużony dla Dolnośląskiej Chorągwi ZHP. Druh Nazim chętnie dzielił się z nami wspomnieniami z działalności w ZHP z dawnych lat. Był człowiekiem bardzo uczynnym, prawowitym, na którego pomoc i życzliwość zawsze mogliśmy liczyć. Druhu Nazimie, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Czuwaj!