Dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” miała się odbyć w terminie 13-15 marca 2020 r. Miał to być nasz jubileusz. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy zawiesić przeprowadzenie festiwalu do czasu, kiedy będzie to możliwe. Jednak COVID-19 w dalszym ciągu nie odpuszcza, dlatego postanowiliśmy, że 10. edycja odbędzie się w formie on-line, co stało się w dniu 20 marca 2021 r. Na świętowanie zaś przyjdzie jeszcze czas, wtedy kiedy będziemy mogli się spotkać z Wami na żywo.

Udział w tegorocznej, on-line-owej, edycji festiwalu zgłosiło 7 wykonawców – przedstawicieli środowisk harcerskich działających na terenach Chorągwi Dolnośląskiej, Śląskiej, Stołecznej i Zachodniopomorskiej oraz jednej organizacji harcerskiej spoza ZHP – Wrocławskiego Stowarzyszenia Harcerskiego, tj.:

  • 50 Wrocławska Drużyna Starszoharcerska „Twierdza” – Hufiec ZHP Wrocław,
  • 52 Drużyna Harcerska Runo Jazgarzew – Hufiec ZHP Piaseczno,
  • FIS – Hufiec ZHP Wrocław,
  • Hanna Francuz – Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice,
  • HarcBand – Hufiec Ziemi Koszalińskiej ZHP,
  • Harcerska Grupa Artystyczna „LIMINIS” – Hufiec ZHP Kamienna Góra,
  • KrzyKaśki – Wrocławskie Stowarzyszenie Harcerskie.

Tematem przewodnim dziesiątej edycji festiwalu była „Piosenka turystyczna z Bumerangowego śpiewnika”. Na tą okoliczność został wydany śpiewnik, zawierający 67 najpopularniejszych piosenek turystycznych, zaprezentowanych na festiwalu w latach 2011-2019. W czasie X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” 7 z nich usłyszeliśmy jeszcze raz.

A oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

Harcerze i Harcerze Starsi:
2 miejsce     – 50 Wrocławska Drużyna Starszoharcerska „Twierdza”
3 miejsce     – 52 Drużyna Harcerska Runo Jazgarzew
wyróżnienie – FIS

Wędrownicy i Instruktorzy:
1 miejsce     – KrzyKaśki
1 miejsce     – HGA Liminis
2 miejsce     – HarcBand

Soliści:
wyróżnienie – Hanna Francuz

Festiwal był dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na XI edycję festiwalu, która, mamy nadzieję, odbędzie się na żywo, na scenie Klubu 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu w dniach 18 -20 marca 2022 roku.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here