W dniu 17 października odbył się rajd „Czerwonego Misia” organizowany przez Hufiec Świdnica.

Udział w rajdzie wzięły trzy gromady z naszego hufca: 7 Gromada Zuchowa Czarne Skorpiony,
15.52 Gromada Zuchowa „Wrocławski Chichotki” oraz 42 Wrocławska Gromada Zuchowa „Iskierki”.

Zuchy wraz z drużynowymi przeżyli niesamowitą przygodę w świecie bajki „w głowie się nie mieści”. Jednak zanim zabawa się rozpoczęła uczestnicy zwiedzili muzeum kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Zostało zaprezentowane kilka modeli lokomotyw, dźwig do załadunku węgla oraz żuraw wodny.
Po zakończonym zwiedzaniu zuchy  wyruszyły na trasę rajdu.

Uczestnicy odwiedzali kolejno bajkowe emocje które towarzyszyły im przez cały rajd: radość, smutek, gniew, strach, wstręt. Podczas odwiedzin na punktach dzieci wykonywały przeróżne zadania, które uczyły je pracy w grupie, współzawodnictwa oraz radzenia sobie z różnymi rodzajami emocji.
Na koniec gdy zuchy dotarły do szkoły czekał na nich ciepły posiłek w postaci spaghetti oraz ciepła herbatka. Na ostatnim punkcie zuchy tańczyły  wykazując swoje emocje.
Na zakończenie rajdu uczestnicy mogli namalować  na swoich białych koszulkach emocje, które towarzyszyły im podczas rajdu.

Po udanym dniu pełnym zabaw wrócili do Wrocławia z nadzieją, że wrócą za rok na kolejną wspaniałą zabawę.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here