26 września odbył się Zlot Hufca, w którym udział wzięli zuchy, harcerze oraz instruktorzy naszego hufca.  Pomimo tego, że pogoda nie dopisała- było zimno i deszczowo to nasi harcerze dali radę i pokonali warunki atmosferyczne. Podczas zlotu odbyły się trzy gry z uwzględnieniem grup wiekowych.

Zuchy wkroczyły  w bajkowy świat i wspólnie przeżyły wiele przygód, które wcześniej mogli obserwować na ekranie, lub przeczytać w swoich ulubionych książkach. Na ich drodze stanęli miedzy innymi tygrysek z Kubusia Puchatka, Toy Story oraz wielu innych bohaterów świata bajek.

Natomiast harcerze wkroczyli w świat konspiracyjnego podziemia i wzięli udział w grze „Szare Szeregi”.  Uczestnicy trasy poznali  rolę ,,Zawiszaków”- najmłodszej z grup wiekowych Szarych Szeregów, wcielając się w ich rolę w trakcie wymagającej wiele sprytu gry terenowej.  Harcerze starsi oraz wędrownicy  mogli lepiej poznać historię żołnierzy AK zmierzając się z wyzwaniami, które musieli pokonać członkowie tej organizacji podczas wojny. Na harcerzy czekały między innymi takie wyzwania jak udzielenie pierwszej pomocy, nadawanie wiadomości Alfabetem Morse’a. , strzelanie do celu itp.

Cała impreza zakończona został apelem, na którym każde środowisko, które wzięło udział w zlocie otrzymało apteczki pierwszej pomocy oraz wiele innych nagród np. drony, gry planszowe związane z tematyką zlotu. Zlot został dofinansowany ze środków miasta Wrocław.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here