„Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie”.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone na całym świecie dnia 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. DMB uświadamia harcerzom i skautom jak jest ich wielu, i że wszyscy są dla siebie braćmi. Wybrano 22 lutego Dniem Myśli Braterskiej, aby uczcić w ten sposób rocznicę podwójnych urodzin – Roberta Baden-Powella (założyciela skautingu) oraz jego żony Olave Baden-Powell (Naczelnej Skautki Świata)

Z tej okazji w tym roku w naszym hufcu został zorganizowany szereg atrakcji, takich jak:
gra miejska, akcja krwiodawstwa oraz  śpiewanki a zwieńczeniem wszystkiego było uroczyste zawiązanie Bratniego Kręgu na Wrocławskim Rynku. Łącznie 350 osób skorzystało z tegorocznych atrakcji spotykając się pod hasłem  „Łączy nas służba”.

Jednocześnie 23 lutego dobyła się uroczysta gala DMB w Warszawie, w której wzięło udział 2 naszych instruktorów. Gala ta  z pewnością dostarczyła wszystkim jej uczestnikom wielu wrażeń. Głównym elementem gali było wręczenie Listów Pochwalnych Naczelniczki ZHP wyróżnionym drużynowym. Listy z rąk przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła oraz naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad odebrała pwd. Karolina Niczyperowicz (WSH „Ślężanie”).