„Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie”.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone na całym świecie dnia 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. DMB uświadamia harcerzom i skautom jak jest ich wielu, i że wszyscy są dla siebie braćmi. Wybrano 22 lutego Dniem Myśli Braterskiej, aby uczcić w ten sposób rocznicę podwójnych urodzin – Roberta Baden-Powella (założyciela skautingu) oraz jego żony Olave Baden-Powell (Naczelnej Skautki Świata)

Z tej okazji w tym roku w naszym hufcu został zorganizowany szereg atrakcji, takich jak:
gra miejska, akcja krwiodawstwa oraz  śpiewanki a zwieńczeniem wszystkiego było uroczyste zawiązanie Bratniego Kręgu na Wrocławskim Rynku. Łącznie 350 osób skorzystało z tegorocznych atrakcji spotykając się pod hasłem  „Łączy nas służba”.

Jednocześnie 23 lutego dobyła się uroczysta gala DMB w Warszawie, w której wzięło udział 2 naszych instruktorów. Gala ta  z pewnością dostarczyła wszystkim jej uczestnikom wielu wrażeń. Głównym elementem gali było wręczenie Listów Pochwalnych Naczelniczki ZHP wyróżnionym drużynowym. Listy z rąk przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła oraz naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad odebrała pwd. Karolina Niczyperowicz (WSH „Ślężanie”).

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here