22 lutego w Jaworze odbyła się Gala Plebiscytu Niestrudzeni 2019. Celem plebiscytu jest docenienie najlepszych dolnośląskich instruktorów ZHP przez pryzmat ich osiągnięć, inicjatyw, przedsięwzięć, projektów, które odbyły się w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r.

Kandydaci do tytułu Niestrudzonego nominowani byli w ośmiu kategoriach , z naszego Hufca wytypowanych zostało trzech instruktorów w kategoriach:

Skuteczne zarządzanie: hm. Kamil Domański,

Wsparcie programowe i metodyczne: hm. Agnieszka Fortuna,

Harcerski specjalista: hm. Marek Stochmiałek,

Na scenie i widowni zaroiło się od harcerzy z całego Dolnego Śląska,  obecni byli też samorządowcy, którzy na co dzień wspierają działalność skautową.

Gratulujemy druhnie  Agnieszce, która wygrała Plebiscyt w kategorii „Wsparcie programowe i metodyczne”. Druhna  pełni funkcję Komendantki Szczepu, działa także w ZKK.
Pełni służbę na wielu polach od 15 lat.

Niestrudzeni nagrody odbierali z rąk  hm. Doroty Kołakowskiej, burmistrza Jawora Emiliana Bery,
hm. Anny Kirkiewicz, phm. Dawida Steca,  hm. Rafała Derkacza oraz hm. Zbigniewa Warzyńskiego.