Ostatnio w naszym Hufcu odbył się Kurs Pierwszej Pomocy HSR (moduł I i II).
Kursanci podczas zajęć nabyli ogromną wiedzę, podczas kursu odbyły się miedzy innymi zajęcia z:
– wstępnego rozpoznania stanu zagrożenia życia/zdrowia poszkodowanego,
– sposób zachowania się w sytuacji niebezpiecznej,
– udzielenie pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zagrożenia życia lub zdrowia osoby poszkodowanej.
Odbyły się różnego rodzaju symulacje np. wypadek samochodowy, RKO na manekinach, omdlenia, złamania, różnego rodzaju oparzenia itp. Kursanci, którzy ukończyli Kurs Pierwszej Pomocy (moduł I i II) uprawnieni są do odznaki „Ratownik ZHP”. Nasi harcerze na długie lata zapamiętają hasła używane przez ratowników: „Co w pacjencie to pacjenta” oraz „Ratownik nie może być ratowanym”. Wszystkim kursantom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju w ratownictwie.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here