16 grudnia w siedzibie naszego hufca odbyła się wigilia instruktorska. Kadra hufca oraz zaproszeni goście zasiedli do wieczerzy o godzinie 18.00, ponieważ zgodnie z tradycją w Polsce wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z „pierwszą gwiazdką na niebie”. Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa, którą według Biblii na wschodniej stronie nieba ujrzeli Trzej Królowie.
Wieczerzę, jak każe obyczaj, rozpoczęliśmy  czytaniem fragmentu  Ewangelii Św. Łukasza w części dotyczącej narodzin Jezusa. Potem instruktorzy wzajemnie przełamali się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia. Na stole przykrytym białym obrusem z wiązką sianka pod spodem ustawiliśmy o jedno nakrycie więcej, niż wynosiła liczba zgromadzonych osób. Dodatkowe miejsce przy stole wigilijnym przeznaczone było dla niezapowiedzianego gościa. Oczywiście na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy świąteczne. Śpiewaliśmy również kolędy, które są ważnym zwyczajem towarzyszącym wigilii Bożego Narodzenia.
Wszyscy obecni wzięli udział w zajęciach plastycznych gdzie zespoły zrobiły choinki bożonarodzeniowe oraz w zajęciach artystycznych, których celem było przygotowanie jasełek. Odwiedził nas również Mikołaj, który wszystkim grzecznym uczestnikom wigilii wręczył świąteczne prezenty. Komendant wręczył również różnego rodzaju odznaczenia dla instruktorów naszego hufca.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które można zobaczyć w naszej galerii!

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here