„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”.

Jan Paweł II
Kraków , 10 czerwca 1979 r.

15 grudnia harcerze oraz instruktorzy naszego hufca w Archikatedrze Wrocławskiej wzięli udział w wyjątkowej mszy  świętej, gdzie odbyło się przekazanie betlejemskiego światła pokoju. Tegoroczna edycja odbywa się się pod hasłem „światło, które daje moc”.
BŚP jest coroczną akcją przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie narodzenia Chrystusa w Betlejem. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu. Za pośrednictwem harcerzy światło dociera do mieszkańców miast i wsi.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here