W dniu 11 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości harcerki, harcerze i zuchy uczestniczyły w Radosnej Paradzie Niepodległości, która szła ulicami naszego miasta, by uczcić to wyjątkowe święto. Prócz tego, naszym zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo i zabezpieczanie parady. Po dojściu na pl. Wolności, gdzie miały miejsce uroczyste obchody z udziałem Władz Miasta Wrocławia, Wojewody Dolnośląskiego, Wojska Polskiego, Policji i innych służb mundurowych, mogliśmy podziwiać naszą Drużynę Reprezentacyjną Hufca ZHP Wrocław. Drużyna Reprezentacyjna wystawiała sztandar Chorągwi Dolnośląskiej ZHP i naszego Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej. Przygotowywała się do tego występu od wielu tygodni. Dowodzącym drużyny był pwd. Mateusz Wylęga. Oprócz tego w skład wchodziło 26 harcerek i harcerzy z drużyn przynależących do Hufca Wrocław. Po zakończeniu obchodów, było coś dla najmłodszych. Zuchy udały się do siedziby Hufca, by zjeść pyszne gofry i wypić gorącą czekoladę, a potem wziąć udział w warsztatach i zajęciach zdobywając zuchową sprawność Piłsudczyka. Była to wyjątkowa rocznica, spędzona w wyjątkowy sposób.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here