Kilka środowisk z naszego hufca – 42 Wrocławska Gromada Zuchowa „Iskierki”, 47 Wrocławska Drużyna Harcerek i Harcerzy Leśnych „Ignis”, 108 Wrocławska Drużyna Starszoharcerska „Czerwonych Beretów” oraz 137 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Makalu” – pomimo trudnych warunków zdecydowało się pojechać razem na obóz.

W takim gronie wybór bazy mógł paść tylko na bazę naszego hufca, czyli HBO Krzeczków.

Sierpniowe upały codziennie dawały się we znaki, lecz nie stało to na przeszkodzie w realizacji programu obozu.

Zuchy, poprzez tresurę smoków, zwiększały swoją kreatywność oraz uczyły się tolerancji.

Harcerze, wcielając się w rolę krzyżowców, poznawali historię oraz przechodzili szkolenie rycerskie.

Harcerze starsi oraz wędrownicy, jako wojska amerykańskie w czasie wojny w Wietnamie, uczyli się działania w grupie, podnosili swoje kompetencje obronne oraz dowiadywali o przyczynach i skutkach tego konfliktu.

Wszystkim z pewnością zapadła w pamięć Wielka Gra Wojenna, w czasie obozowicze przez cały dzień musieli rywalizować ze sobą w czterech zespołach by zdobywać cenne amulety, które można było stracić w wyniku działań podstępnych duchów.

Ciekawe zajęcia można by było wymieniać długo, jednak warto wspomnieć o zajęciach z pierwszej pomocy z symulacjami ratowniczymi, grze w manzo, tworzeniu bezpiecznych mieczy do walki, pionierce z budową wartowni oraz o woskowijkach, czyli o zabawach z woskiem pszczelim.

Każdy uczestnik przywiózł ze sobą bagaż wspomnień z obozu, których nigdy nie zapomni.

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here