Harcerki i Harcerze naszego Hufca jak co roku wyrażają swój patriotyzm uczestnicząc we Wrocławskich obchodach Dnia Niepodległości, podejmując jednocześnie służbę przy organizacji uroczystości. Liczne środowiska naszego Hufca uczestniczyły w Radosnej Paradzie Niepodległości, która przemaszerowała przez centrum miasta zaczynając w Centrum Historii Zajezdnia i kończąc na pl. Wolności, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać jak prezentuje się nasza Drużyna Reprezentacyjna, która pod dowództwem pwd. Mateusza Wylęgi brała udział w paradzie formacji mundurowych.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci oraz dalsze uroczystości związane z Dniem Niepodległości. W trakcie uroczystości Harcerki i Harcerze naszego hufca pomagali w rozdawaniu śpiewników „Śpiewamy dla Niepodległej”.

Przejdź do galerii!

Po zakończeniu obchodów w siedzibie Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej Poczta Harcerska nr 28 Wrocław -„Szaniec” w ramach akcji „Mamy Niepodległą” zorganizowała pocztowe świętowanie, gdzie każdy mógł podzielić się swoim świętowaniem wysyłając kartki pocztowe wydane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here