W dniu 22 luty harcerze i skauci na całym świecie obchodzili święto urodzin swojego założyciela Roberta Baden Powella. Od siedmiu lat harcerze Hufca Wrocław im. Polonii Wrocławskiej w tym dniu organizują akcję happeningów pod hasłem Bratni Krąg na Wrocławskim Rynku. Akcja ma na celu pokazanie jedności organizacji harcerskich i skautowych działających we Wrocławiu.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Krąg Życia” i towarzyszyła jej akcja zorganizowana przez harcerzy na pl. Solnym. Dla każdej grupy wiekowej znalazła się jakaś atrakcja: najmłodsi byli zachęcani przez zaprzyjaźnioną firmę „Mat-er” do nauki pierwszej pomocy, trochę starsi mogli zapoznać się z technologią wysyłania znaków krótkofalarskich, dorosłych zachęcaliśmy aby dokonali honorowej donacji krwi, taka możliwość umożliwiła nam współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, którzy ustawili na pl. Solnym busa umożliwiając dawcom oddanie krwi. Oprócz tego Harcerska Poczta „Szaniec” wszystkim chętnym umożliwiła wysłanie okolicznościowej kartki.
Na koniec dnia instruktorzy Hufca zorganizowali zajęcia dla środowiska wszystkich pionów. Harcerskim patrolom została zaproponowana gra miejska o tematyce pierwszej pomocy, natomiast zuchy miały okazję zapoznać się z krwiobiegiem w naszym ciele a także dowiedzieć się jakie krew pełni funkcje i dlaczego jest taka ważna dla naszego organizmu.
Cały dzień zakończyło uroczyste zawiązanie Bratniego Kręgu na Wrocławskim Rynku. Mimo mrozu 399 harcerzy z takich organizacji jak ZHP, ZHR, Skauci Europy (patrz artykuł) uroczyście odśpiewało „Bratnie Słowo” życząc sobie w tym dniu wszystkiego najlepszego!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok. Link do zdjęć!

Comments

comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here